Про Нас / About

1930

The Chervona Kalyna Cotillion Ball has been a tradition in the Ukrainian community since 1921. It made its debut as the elegant culmination of the pre-Lenten season in Lviv, Western Ukraine. Associated closely with the history of the Ukrainian Sich Riflemen (Sichovi Striltsi), the Chervona Kalyna has symbolized Ukraine’s yearning for independence as well as its optimism for the future.

The formal presentation of debutantes started in New York City in 1959. Over the last half century, the debutante ball experience has introduced hundreds of young women and their escorts to the pleasures of participating in Ukrainian-American community life. We invite you to join the ranks of Chervona Kalyna debutantes in the coming season!

The Chervona Kalyna Cotillion Ball takes place annually during the winter carnival season before the beginning of Lent.

Please note that you must be 16 years old by the date of the Cotillion Ball to register.

______________________________________
У вирі лихоліття другої світової війни, ми опинились поза межами нашої батьківщини, думаючи, що це лиш тимчасово, але жорстока дійсність мала для нас інші пляни. Після кількох років перебування в таборах переміщених осіб у державах Західної Европи, ми переселилися на постійний побут в Сполучені Штати Америки, Канаду та іншi держави західної гемісфери. На нових місцях поселення, ми зберегли свою мову, віру, обряди, культуру та традиції а головно любов до нашої поневоленої батьківщини.

Тут виховуємо наше нове покоління, нашу молодь в українському патріотичному дусі та постійно проводимо нашу діяльність no вcix місцях поселення українців. Влаштовуємо зустрічі, гостюємо одні в одних, вимінюємося ідеями та думками. Та активно працюємо в громадських орґанізаціях. В американському середовищі маємо успіхи y професійному житті, та належно боронимо добре українське ім’я. Ми творили всегромадські маніфестації, як відкриття пам’ятника Тараса Шевченка у Вашинґтоні при участі 140,000 осіб, або похід вулицями Вашинґтона до амбасади СССР в 55ту річницю голоду, домагаючись прав людини, свободи релігії, звільнення наших шестидесятників – поетів і письменників та введення в уряді Украіни української мови. Ми часто проти надії сподівалися на краще завтра задержуючи іскру нації, що воля вже ось за горою.

Червона Калина, як символ боротьби та пам’яті поляглих на полі слави героїв, нагадувала молоді про визвольні змагання та діяла як подув вітру з рідних Карпат і широких степів України.

Leave a Reply

New York's Ukrainian-American Debutante Ball